A picture

• Slovensky
  • Magyar

Sanácia nelegálnej skládky v obci Liptovská Teplička

Obci Liptovská Teplička bola schválená Žiadosť o nenávratný finančný príspevok k projektu „Sanácia nelegálnej skládky v obci Liptovská Teplička“ v rámci Operačného programu Ľudské zdroje, Prioritná os 6 -Technická vybavenosť v obciach s prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít, konkrétny cieľ 6.1.1 Rast počtu rómskych domácností s prístupom k zlepšeným podmienkam bývania.

Zmluva o poskytnutí nenávratného finančného príspevku č. ZM_SEP-IMRK2-2018-002323 bola podpísaná dňa 26.11.2018. Na centrálnom registri zmlúv bola predmetná Zmluva o NFP zverejnená dňa 28.11.2018 a účinná je od nasledujúceho dňa po dni zverejnenia, t.j. 29.11.2018. Dĺžka realizácie aktivít projektu je 11 mesiacov, t.j. od 12/2018 - 10/2019.

Cieľom realizácie projektu je zvýšenie počtu rómskych domácností s prístupom k zlepšeným podmienkam bývania, ktorý bude dosiahnutý realizáciou projektu zameraného na realizáciu sanačných prác nelegálnej skládky komunálneho odpadu vrátane eliminácie jej nepriaznivých vplyvov na životné prostredie a následne aj zdravotný stav občanov žijúcich v okolí takých to nelegálne vytvorených skládok odpadu.

Realizáciou projektu budú naplnené merateľné ukazovatele:

- Počet obyvateľov MRK, ktorým sa zlepšili podmienky bývania prostredníctvom sanácie nelegálnych skládok – 700

- Počet vytvorených pracovných miest cielene pre MRK prostredníctvom uplatnenia sociálneho aspektu vo verejných obstarávaniach – 2

Celkové oprávnené výdavky na realizáciu hlavnej aktivity projektu - 51 223,54 EUR.

Projekt získal nenávratný finančný príspevok vo výške 48 662,36 EUR.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje“

www.esf.gov.sk                                                                       www.minv.sk

Dokument