A picture

Aktuálne počasie

dnes, nedeľa 19. 9. 2021
slabý dážď 11 °C 4 °C
slabý dážď, slabý západný vietor
vietorZ, 2.21m/s
tlak1014hPa
vlhkosť76%
zrážky0.43mm

Mapový inf. systém

CLEERIO

Návštevníkom

Pečať rozvoja

Odoslať stránku e-mailom

Výber jazyka

• Slovensky
  • Magyar

Prevádzkovanie vodohospodárskej infraštruktúry

(splaškovej kanalizácie a čističky odpadových vôd ) v obci Liptovská Teplička

Prevádzkovateľom je firma FERRMONT, a.s. vybratá verejným obstarávaním a schválená Slovenskou agentúrou životného prostredia.

Zmluva s obcou

Informovali sme:

Obecné zastupiteľstvo v Liptovskej Tepličke 10. septembra 2020 schválilo uznesením  č. 38/2020 spôsob prevádzkovania vodohospodárskej infraštruktúry (splaškovej kanalizácie a čističky odpadových vôd ) v obci Liptovská Teplička formou Koncesnej zmluvy v zmysle aktuálnej príručky pre prijímateľa NFP, v súlade s usmernením Slovenskej agentúry životného  prostredia Bratislava (SAŽP), po  odsúhlasení návrhu koncesnej  zmluvy sprostredkovateľským  orgánom (SAŽP) a poverilo starostu obce na uzatvorenie koncesnej zmluvy s budúcim  prevádzkovateľom vodohospodárskej infraštruktúry.

Prevádzkovateľ vodohospodárskej infraštruktúry je v súčasnosti predmetom verejného obstarávania. Budúceho prevádzkovateľa bude následne schvaľovať Slovenská agentúra životného prostredia.

Obec Liptovská Teplička (dodávateľ) uzatvára zmluvy o odvádzaní odpadových vôd  s majiteľmi (odberateľ, producent) rodinných domov, chát, budov a pod.  Za odvádzanie odpadových vôd a zrážkových vôd z povrchového odtoku verejnou kanalizáciou bude producent platiť dodávateľovi stočné.

Stočné je určené na základe platného Rozhodnutia ÚRSO, podľa ktorého výšku stočného určoval už predošlý prevádzkovateľ.

Rozhodnutie

Reklamačný poriadok