ObecLiptovská Teplička
Obec Liptovská Teplička

Beh do schodov do neba

16.júl 2015, fotogaléria,informácie

Tretím bežeckým podujatím leta bol prvý ročník Behu do neba 16. júla. Ten štartoval v bráne amfiteátra a končil na vrchu Magadzínu. Trať viedla asfaltovou cestou i medzami.  Postavilo sa na ňu 66 pretekárov zo Slovenska, Poľska a Čiech. Bežalo sa v dvoch kolách. Najlepší čas získal Milan Wurst, ktorý bežal za Hore Dole s časom minúta desať sekúnd. Druhý skončil Poliak Wawrynec Pawski a tretí Tomáš Bratko ŠK Kriváň Važec. V kategórii muži do 39 rokov z Tepličanov najlepšie skončil na 9. mieste Ján Mezovský z Tepličanu. Najlepšou ženou sa stala  Klára Rečinská z Olomouca, druhá skončila Anna Kovacsová z Batizoviec a tretia Jana Pastrnaková zo Závažnej Poruby, štvrtá skončila Lenka Biacovská z Liptovskej Tepličky. Trať si vyskúšalo i viacero Tepličanov, zástupcovia Dobrovoľného hasičského zboru, folklórnej skupiny Tepličan i starosta Slavomír Kopáč. Ten ako jediný dokončil preteky vo svojej kategórii a tak získal zlato. Viac o podujatí vo fotogalérii.