Kožnú a urologickú preventívnu prehliadku priamo v obci využilo sto občanov. Sprostredkovalo ju 19. a 20. marca OZ Harmónia

19. marec od 9.00 hod. zasadačka OcÚ - vyšetrenie kože (znamienok)
20. marec od 14.00 hod. urologická preventíva

Oz Harmónia Liptovská Teplička - informácie k prehliadkam

• Jedným z cieľov nášho občianskeho združenia je aj preventívne formovanie, edukácia,  zabezpečenie a možnosť  dostupnej formy preventívnych prehliadok v obci.
  • V priebehu tohto roka sa chceme  opäť venovať preventívnej prehliadke kože, ktorá prebehne dva krát ročne ( jarný a jesenný mesiac), bonusom bude ošetrenie fibrómov a slnečných bradavíc dusíkom.
  • Osveta urologickej preventívy je naším novým projektom týkajúci sa zdravia mužov, u ktorých   je rakovina prostaty jednou z najrozšírenejších.
  • Táto aktivita má predovšetkým pomôcť dostať sa k preventívnej prehliadke bez objednania a čakacej lehoty.
  • Prehliadku zrealizuje známy urologický lekár, ktorý záujemcov o prehliadku vyšetrí a s oboznámi výsledkom.
  • Pri urologickej preventívnej prehliadke sa zameriavame na včasnú diagnostiku urologických malignít (zhubných ochorení), hlavne karcinómu (zhubného nádoru) prostaty. Takáto včasná diagnostika nám potom umožňuje aj včasnú liečbu a ponúka pacientovi možnosť úplného vyliečenia. Preventívna urologická prehliadka je určená mužom po 40 roku veku a je plne hradená všetkými zdravotnými poisťovňami, nevynímajúc ženy, ktoré sa tiež môžu tejto prehliadky zúčastniť.

Čo zahŕňa preventívna prehliadka?

• Kompletná preventívna urologická prehliadka zahŕňa: rozhovor, fyzikálne vyšetrenie, vyšetrenie prostaty, semenníkov, ultrazvukové vyšetrenie močových ciest a obličiek, vyšetrenie krvi a moču.
  • V prípade podozrenia z ochorenia, urológ navrhne ďalšie vyšetrenia, ktorými sa ochorenie potvrdí alebo vyvráti.  Častou obavou pacientov je vyšetrenie prostaty a preto sa preventívnej prehliadke vyhýbajú. Treba však povedať, že dané vyšetrenie je v rukách skúseného urológa otázkou niekoľkých sekúnd a nie je bolestivé.

V každom prípade by obavy z týchto vyšetrení nemali byť dôvodom neabsolvovania prehliadky.

Veríme, že aj takto sa nám podarí pomôcť Vám nájsť si priestor a čas pre seba.

Dátum vloženia: 10. 3. 2022 13:31
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 3. 2022 12:00