Dve "zelené" podujatia v prospech ochrany prírody

Stromoradie spolupráce
Lesnícky deň

V týchto dňoch sa viac zameriavame na ekologické témy a ochranu prírody. Každoročne nás k tomu navádza medzinárodný Deň Zeme. V Liptovskej Tepličke sa uskutočnili hneď dve zaujímavé a prospešné aktivity.

STROMORADIE SPOLUPRÁCE

Pod záštitou občianského združenia Harmónia Liptovská Teplička bolo 23. apríla vysadené Stromoradie spolupráce. Šesťdesiat stromov sadilo Poľovnícke združenie Čierny Váh, futbalisti, vypomáhali aj hasiči, dobrovoľníci a obec. Stromoradie bude  krášliť cestu na náučný chodník a Kráľovu hoľu. Projekt realizovali vďaka podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti Slovnaft v rámci projektu Zelené oázy.

LESNÍCKY DEŇ

Deň Zeme a mesiac poľovníctva boli nosnou témou vzdelávacieho a zábavného dopoludnia, ktoré deťom zo ZŠ s MŠ Š. Náhalku pripravilo  PZ Čierny Váh, Lesy SR a Sokoliari majstra Vagana v spolupráci s miestnou školou.

Školáci a škôlkari si mohli vysadiť vlastný stromček, vystrúhať  ceruzku. Dozvedeli sa informácie o pestovaní stromov od semiačka, o lesných škodcoch, o živote lesných zvierat. Spoznávali zvuky zvierat, spôsoby vábenia a dorozumievania sa lesných obyvateľov. Nechýbali aktivity smerujúce k ochrane prírody. Veľkej obľube sa tešila streľba zo vzduchovky, maľovanie zvieracích podôb na tvár a samozrejme hladkanie sovičky.  Lesnícky deň iste získal nových nadšencov ochrany prírody, svedčili o tom nadšené tváre zúčastnených.

Dátum vloženia: 25. 4. 2022 13:39
Dátum poslednej aktualizácie: 25. 4. 2022 14:16