Generálny riaditeľ ľudských zdrojov MO SR odovzdal ocenenia

G.r. M. Jakál, J. Bohunčáková, M.Knappová, J. Pavlovčin, Lukešová, Magdošková, S. Kopáč

7.10. sa v zasadačke Obecného úradu v Liptovskej Tepličke konalo slávnostné udeľovanie medaile k 75. výročiu SNP a skončenia 2. svetovej vojny za okres Poprad a Kežmarok.

Júliana Bohunčáková, Marta Knappová, Barbora Sopková sú posledné žijúce účastníčky národného boja za slobodu počas SNP v okresoch Poprad a Kežmarok. Pamätnú medailu k 75. výročiu SNP a skončenia 2. svetovej vojny si od generálneho riaditeľa ľudských zdrojov Ministerstva obrany SR JUDr. Martina Jakála osobne prevzala  p. Bohunčáková a p.Knappová, p. Sopkovú zastupovala dcéra p. Magdošková.  Dcéra p. Lešková zastupovala aj  posledného muža účastníka odboja Štefana Lišku z Kežmarku. RSDr. Ján Pavlovčin z Popradu si prevzal medailu za udžiavanie histórie SNP.

Oceneným zablahoželal aj starosta obce Mgr. Slavomír Kopáč.

Podujatia sa za  OV SZPB Poprad zúčastnili  pplk.v.v. JUDr. Milan Janeček, kpt.v.v. Vladimír Janeček, predseda ZO SPB L. Teplička Štefan Koreň.

Dátum vloženia: 8. 10. 2021 10:12
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 10. 2021 11:04