Liptovská Teplička prezentovala na Morave cestovný ruch, folklór i dobrovoľných hasičov

15. 10. -17. 10. 2021

Slavkovská iniciatíva zmierenia je nositeľom myšlienky tolerancie vo vierovyznaní, politickom príslušenstve, podnikaní a v živote. Pravidelne sa koná v meste Slávkov u Brna. Jeho súčasťou je okrem svätej omše za účasti predstaviteľov rôznych cirkví aj odovzdávanie skúseností v oblasti sociálnej práce a propagácia regiónov.  Podujatia sa zúčastnili aj zástupcovia obce Liptovská Teplička.

Miestna akčné skupiny a mikroregióny Zdánický les a Politaví z Moravy, Mostviertel z Rakúska  a Pro Tatry zo Slovenska, ktorej súčasťou je i Liptovská Teplička, prezentovali svoje výsledky a ponuky v oblasti turizmu. Účastníci si mali možnosť prehliadnuť zámok Austerlitz, v ktorom sa podujatie konalo a netradičný biely kostol Nanebovstúpenia Pána. V ňom sa slúžila svätá omša, v ktorej účinkovali muži z FSk Tepličan. Učinkovali aj v hodinovom koncerte večer v zámku. Obec Liptovská Teplička sa na podujatí prezentovala aj ako partner dobrovoľného hasičského zboru obce Hrušky u Slavkova.

Dátum vloženia: 22. 10. 2021 10:20
Dátum poslednej aktualizácie: 22. 10. 2021 10:29