Najčastejšie otázky a odpovede k platbe za stočné

Otázky od občanov, ktoré doručili obci.
Odpovede od spoločnosti Ferrmont a.s.

1. Prečo prišlo vyúčtovanie od Ferrmontu, keď zmluva bola uzavretá s obcou?

Uzavretím koncesnej zmluvy medzi obcou Liptovská Teplička a spoločnosťou Ferrmont a.s. o prevádzkovaní verejnej kanalizácie v obci Liptovská Teplička prešlo právo na výber stočného na spoločnosť Ferrmont a.s. ako odborne spôsobilého prevádzkovateľa verejnej kanalizácie. Odberatelia (občania) dali na prevod týchto práv súhlas v zmysle Čl. 6 bod 14 Zmluvy o odvádzaní odpadových vôd.

2. Pečiatka na obálke je iná ako hlavička na faktúre – z akého dôvodu?

Rozposielanie faktúr vykonala externá spoločnosť, už sme ju upozornili, aby neprichádzalo k tomuto javu naďalej. V budúcnosti vykonáme nápravu.

3. V preddavkovej faktúre je uvedené, že je to paušál, obyvatelia majú vodomer, čo to znamená?

Vyúčtovanie vychádzalo z dát a podkladov, ktoré spoločnosti Ferrmont poskytla Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť (PVPS). Prosíme tých občanov, ktorým tento stav nesedí so skutočnosťou, aby kontaktovali Zákaznícke centrum na adrese prevadzkovanie@ferrmont.sk alebo na tel. čísle 0905 621 435. Pri kontakte nech si občania pripravia faktúru za vodné od PVPS, aby sme plynule priradili ich vodomer k ich odbernému miestu.

4. Na faktúre je uvedený spôsob úhrady prevodným príkazom. Mnohí obyvatelia nemajú osobné účty.  Na úhradu platby napr. poštovou poukážkou  nie je uvedený variabilný symbol (VS). Čo majú uvádzať do VS?

Ako variabilný symbol treba uvádzať číslo faktúry. V budúcnosti pristúpime k tomu, aby sme priložili k faktúre i poštovú poukážku, ak vystala takáto požiadavka od občanov.

5. Bude možnosť nastaviť preddavkové mesačné platby cez SIPO, banku, poštovou poukážkou? Zadaná bola len preddavková platba na tri mesiace.

S mesačnými preddavkami vzhľadom na administratívnu náročnosť neuvažujeme.

Informácie o prevádzkovaní splaškovej kanalizácie a ČOV v našej obci, zmluvu, určenú cenu a ďalšie informácie nájste na webovej stránke na tomto odkaze.

Dátum vloženia: 1. 2. 2022 9:20
Dátum poslednej aktualizácie: 2. 2. 2022 16:32