Odber krvi

Aj v októbri je tu šanca ako pomôcť iným bez toho, aby vás to niečo stálo. Po výborných predošlých skúsenostiach zavíta do obce mobilná jednotka NTS Poprad – v nedeľu 23. októbra.

Ak chcete darovať krv, nemusíte cestovať do Popradu, či vymeškať deň v práci. Národná trans. spoločnosť v Poprade sa v októbri opäť vráti do Liptovskej Tepličky. Krv môžete darovať v sále spoločenského domu v nedeľu 23. októbra od 10.00 do 15.00.
Vyšetrenie darcu na odbere je podobné ako na transfúziologickom pracovisku, ale kratšie. Vyšetruje sa hemoglobín z kapilárnej krvi (z prsta), orientačne krvná skupina, vyplňuje sa dotazník darcu a vzorky krvi sa odoberajú pri odbere a vyšetrujú v NTS.
Uskutočňovanie výjazdových odberov je čoraz populárnejšie. Zmyslom toho snaženia je, aby sa do mobilných odberov zapojilo čo najviac nováčikov, ale aj tých darcov, ktorí nemajú čas na návštevu centier v nemocniciach. Skupinu darcov je potrebné neustále obnovovať a preferovať mladých a zdravých ľudí, ktorí sa ešte neliečia na chronické ochorenia. Stále platí, že krv vo všetkých svojich funkciách nie je umelo nahraditeľná a pomôcť môže len: človek.

Dátum vloženia: 10. 10. 2011 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 25. 11. 2017 23:10