Stav riešenia voľne sa pohybujúcich psov po obci

Vážení občania

Stav voľne pobehujúcich psov po obci a v jej okolí je žiaľ stále sa opakujúcim problémom v našej obci a na celom Slovensku. Pri zistení voľného pohybu psa v našej obci sa na základe evidencie psov snažíme zistiť jeho majiteľa a vyzvať ho k náprave. Najčastejšie však ide o psov, ktoré boli do obce dovezené z iných obcí, miest.  Takýmto spôsobom sa nechcených psov majitelia zbavujú. Evidujeme aj problém psov bez majiteľov v časti obce Kufajka. Aj v týchto prípadoch sa snažíme dopátrať vinníkov a zjednať nápravu.

Pri každom ohlásenom voľnom pohybe psa bez majiteľa po obci kontaktujeme zazmluvnenú odchytovú službu - útulok. Tieto zariadenia však dlhodobo bojujú s nedostatkom miesta. Preto dodanie služby v niektorých prípadoch trvá dlhší čas. Rovnaká situácia je aj v súčasnosti. Útulok je v súčasnosti naplnený, zvieratá neprijíma. Toto vyhlásenie obci zaslal útulok aj písomne a je zverejnené na jeho webovej stránke. Rovnaký stav hlásia aj ostatné útulky na Slovensku, informovali o tom aj médiá.

Obec podniká kroky na vyriešenie voľného pohybu psov po obci. Zároveň vyzýva občanov, aby zabránili voľnému pohybu svojich psov po obci. Vopred je potrebné zodpovedne zvážiť zaobstaranie si nového psa tak, aby sa jeho majiteľ dokázal o neho starať počas celého života psa.

Dátum vloženia: 26. 9. 2022 9:44
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 9. 2022 9:54