Menu
ObecLiptovská Teplička
Obec Liptovská Teplička

Stav riešenia voľne sa pohybujúcich psov po obci

.

.

 

Vážení občania

Stav voľne pobehujúcich psov po obci a v jej okolí je žiaľ stále sa opakujúcim problémom v našej obci a na celom Slovensku. Pri zistení voľného pohybu psa v našej obci sa na základe evidencie psov snažíme zistiť jeho majiteľa a vyzvať ho k náprave. Najčastejšie však ide o psov, ktoré boli do obce dovezené z iných obcí, miest.  Takýmto spôsobom sa nechcených psov majitelia zbavujú. Evidujeme aj problém psov bez majiteľov v časti obce Kufajka. Aj v týchto prípadoch sa snažíme dopátrať vinníkov a zjednať nápravu.

Pri každom ohlásenom voľnom pohybe psa bez majiteľa po obci kontaktujeme zazmluvnenú odchytovú službu - útulok. Tieto zariadenia však dlhodobo bojujú s nedostatkom miesta. Preto dodanie služby v niektorých prípadoch trvá dlhší čas. Rovnaká situácia je aj v súčasnosti. Útulok je v súčasnosti naplnený, zvieratá neprijíma. Toto vyhlásenie obci zaslal útulok aj písomne a je zverejnené na jeho webovej stránke. Rovnaký stav hlásia aj ostatné útulky na Slovensku, informovali o tom aj médiá.

Obec podniká kroky na vyriešenie voľného pohybu psov po obci. Zároveň vyzýva občanov, aby zabránili voľnému pohybu svojich psov po obci. Vopred je potrebné zodpovedne zvážiť zaobstaranie si nového psa tak, aby sa jeho majiteľ dokázal o neho starať počas celého života psa.

Dátum vloženia: 26. 9. 2022 9:44
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 9. 2022 9:54
Autor: Správca Webu

Život v obci

Sviatok

Meniny má Kamila

Zajtra má meniny Dušana

Počítadlo prístupov

Návštevnosť:

ONLINE:1
DNES:212
TÝŽDEŇ:1632
CELKOM:1510347

Logo Fondu na podporu športu

.

Partneri

SMS správy a informácie z webu do telefónu

Logo služby V obrazelogo služby Notifikácie SMS

Kalendár zberu separovaného odpadu

Komunálny odpad sa odváža každú nepárnu stredu v mesiaci.

Elektroodpad:

09. 03. 2024

27. 07. 2024

 

Nebezpečný odpad:

28. 05. - 04. 06. 2024

01. 10. - 07. 10. 2024

Kalendár zberu triedeného odpadu  

Zber nadrozmerného odpadu do veľkoobjemového kontajnera a šatstva (posledný pracovný deň v mesiaci od 15.00 do 17.00 v časti dvor Bory).

 

Virtuálny cintorín

Obec Liptovská Teplička
Liptovská
Teplička
Dedina
roka 2007

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.