Víťazstvo nad fašizmom sme si pripomenuli spolu s ZŠ s MŠ kladením venca, výstupom k pamätnému miestu i vyznačením náučnej trasy

4. mája

Víťazstvo nad fašizmom sme si v Liptovskej Tepličke  pripomenuli v stredu 4. mája dopoludnia. Myšlienkou tohtoročnej slávnosti bolo vtiahnuť do príprav a samotnej slávnosti žiakov základnej školy, aby spomienka na udalosti 2. sv. vojny v našej obci neupadla a uchovala sa aj prostredníctvom mladej generácie.

Žiačky z detského zboru pri CVČ pod vedení pani učiteľky Evy Kušnirákovej zaspievali pieseň Slovensko moje, spev doprevádzala hrou na akordeón Kristínka Smolárová. Slávnostnú atmosféru podčiarkla ich účasť v kroji, rovnako kladenie venca krojovanými žiačkami. Báseň s témou vojny recitovala Alexandra Nagyová.

Po skončení pietnej spomienky sa konal výstup žiakov k pamätnému krížu v Uhlárovej. Mnohí sa o tomto mieste dozvedeli po prvýkrát. Ku krížu položili veniec a oboznámili sa s priebehom udalostí, ktoré pripomína.

Aby sa na toto pamätné miesto dostali aj ďalší návštevníci, trasu pomáhali vyznačiť turistickou značkou. Aj tu sa dozvedeli nové informácie o značení turistických a náučných chodníkov a ich pravidlách. Kompletné vyznačenie Náučnej cesty SNP plánuje obec zrealizovať v tomto roku, viesť bude k pamätníkom a hrobom z obdobia 2. sv. vojny.

Pri návrate do obce  účastníci výstupu navštívili hroby troch vojakov z druhej sv. vojny v miestnom cintoríne.

Veríme, že sa žiakom podujatie páčilo a bude sa v ňom pokračovať aj v nasledujúcich rokoch.

ZŠ s MŠ Štefana Náhalku, dobrovoľným hasičom a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a spoluprácu.

Dátum vloženia: 4. 5. 2022 15:11
Dátum poslednej aktualizácie: 4. 5. 2022 15:58