Vianoce 2013 (fotogaléria)

trojkráľový koncert- moderátorka

Vianočné sviatky sprevádzali v našej obci viaceré kultúrne podujatia. Počas Štedrého večera navštívili domácnosti betlehemci. Po polnočnej omši 25. decembra 2013 nechýbalo už tradičné Popolnočné vítanie Krista pred starou hasičskou zbrojnicou. Pastieri ohlasovali narodenie Spasiteľa spevom, pukaním bičmi a trúbením na pastierskych trúbach. Vítanie pripravili  členovia OZ Priatelia folklóru a FS Tepličan. Obyvateľom zavinšoval starosta obce obce Slavomír Kopáč prostredníctvom rozhlasu.

Vianočné sviatky sprevádzali v našej obci viaceré kultúrne podujatia. Počas Štedrého večera navštívili domácnosti betlehemci. Po polnočnej omši 25. decembra 2013 nechýbalo už tradičné Popolnočné vítanie Krista pred starou hasičskou zbrojnicou. Pastieri ohlasovali narodenie Spasiteľa spevom, pukaním bičmi a trúbením na pastierskych trúbach. Vítanie pripravili  členovia OZ Priatelia folklóru a FS Tepličan. Obyvateľom zavinšoval starosta obce Slavomír Kopáč prostredníctvom rozhlasu.

25. decembra sa v Jasličkovej pobožnosti v spol. dome predstavili žiaci deviateho ročníka so spracovaním vianočného posolstva.

Na Štefana (26. decembra) zaplnili námestie pred zdrav. stredisko diváci Živého betlehemu. Scenár podujatia pripravilo spoločenstvo Pripravme cestu Pánovi (PceP). V programe účinkovali detský chrámový zbor, členovia PCeP a folklórna skupina Tepličan. Diváci sa mohli občerstviť čajom, dospelí aj čajom s rumom.

V sobotu 28. decembra pripravil ŠK Horec stolnotenisový turnaj v šatniach v Uhlárovej. Zasúťažiť si prišlo 20 mužov a 4 chlapci. Prvé miesto si vybojoval Štefan Horanský z Bratislavy, druhé miesto patrilo domácemu súťažiacemu Stanislavovi Ovsiakovi a tretie Ľuboslavovi Marunovi z Bratislavy. V chlapčenskej kategórii si trofej odniesol Tepličan Kristián Štrbka.

Nedeľa 29. decembra bola plná kultúry. Otvorená bola fotografická výstava  Jozefa Ďuricu Môj vý/let z Tepličky do sveta a späť. V školskej jedálni vystavoval  fotografie z našej obce a krajín, ktoré navštívil. V spoločenskom dome vystúpili v divadelnom predstavení  birmovanci. Predstavenie bolo venované životu súčasnej mládeže, duchovným hodnotám a viere.

Nedeľné popoludnie 5. januára vyplnil koncert v Kostole sv. Jána Krstiteľa. V  programe účinkovali oba chrámové zbory, ľudová hudba a žiaci základných umeleckých škôl. Obecenstvu sa prihovoril starosta obce, ktorý poďakoval všetkým organizáciám za aktivity počas roka 2013.

Dátum vloženia: 23. 1. 2014 8:00